تالار عروسی جنوب تهران

تالار عروسی جنوب تهران انتخاب بسیاری از زوج های جوانی است که سعی دارند مراسم خود را با بودجه مشخص در تالاری مجلل و ایده آل برگزار نمایند. در جنوب تهران تالار های بسیار زیادی وجود دارد که دختران و پسران بتوانند با آرامش خاطر از میان آن ها بهترین ها را گلچین نموده و تالار عروسی خود را انتخاب کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با شیوه انتخاب تالار مناسب و نکات ضروری برای غربال کردن گزینه هدف بیشتر آشنا شوید. همچنین مطلع گردید که با چه اقداماتی می توانید بهترین هزینه ها را با کیفیت عالی برای جشن عروسی خود داشته باشید.

برگزاری مراسم در باغ، تالار

برای آن که بخواهید برای مراسم خود بهترین مکان را رزرو نمایید، ابتدا باید به بودجه خود توجه کنید. اگر تمایل دارید مراسم عروسی در باغ برگزار گردد، به مراتب باید هزینه بیشتری به نسبت تالار پرداخت کنید و در ایام متفاوت هزینه ها نیز متغیر خواهد بود. اما اگر تالار عروسی جنوب تهران را مورد انتخاب خود قرار دهید، می توانید هزینه های خود را مدیریت نموده و کیفیت مراسم را افزایش دهید. لازم است بدانید این تالار ها در منطقه یافت آباد، شوش، یاخچی آباد، مسعودیه، مولوی، خانی آباد، منیریه، افسریه، نازی آباد، راه آهن، خراسان، امیریه، شاپور و … واقع شده است.

در جنوب تهران هنوز رسم و رسومات بیشتری برقرار است و مردم همچنان بر اساس سنت ها مراسم عروسی را پیش می برند. ترجیح مردمان آن منطقه ساز و دهل بیشتر برای برگزاری مراسم عروسی است و بر خلاف دیگر نقاط، کمتر از تجملات پیروی می کنند.

بهترین زمان برگزاری جشن عروسی

برای آن که بهترین زمان را برای جشن عروسی خود در نظر بگیرید باید به دو فاکتور مهم و اساسی توجه کنید. فاکتور اول این است که در ابتدا توجه کنید جشن شما در کدام فصل سال قرار است برگزار شود. برای مثال در فصل تابستان به علت پیک شلوغی مراسم ها به مراتب هزینه ها نیز بیشتر بوده و تالار عروسی جنوب تهران نیز با هزینه بیشتری به شما خدمات کافی را ارائه خواهد داد. فاکتور دوم نیز باید بررسی کنید آیا در تاریخ برپایی جشن عروسی مناسبت خاصی وجود دارد؟ و یا تداخل زمانی با اعیاد مذهبی، مناسبتی دارد؟ در چنین شرایطی ممکن است در صورت همزمانی با مناسبت های خاص نیز، قیمت تالار برای شما افزایش پیدا کند. پس دومین نکته پس از بررسی بودجه لازم است به تاریخ زمان برگزاری مراسم توجه کنید. تا بتوانید بهترین انتخاب را برای جشن خود لحاظ کنید.

تالار عروسی جنوب تهران

اقدامات لازم برای تالار عروسی جنوب تهران

پس از آن که بودجه مشخص شد و تصمیم گرفتید در چه تاریخی مراسم را برگزار کنید، وقت آن است که به دیگر اقدامات این پروسه توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه به سایر نکات مهم برای انتخاب بهترین تدارکات می پردازیم تا بتوانید در تالار عروسی جنوب تهران با ایده آل ترین حالت ممکن مراسم مجلل خود را برگزار نمایید.

تشریفات عروسی

زمانی که برای عقد قرارداد به تالار می روید به شما اعلام می کنند که در این تالار با تشریفات عروسی مشخصی همکاری می شود . و ممکن است هزینه آن به مراتب از هزینه بدون تشریفات گران تر باشد. اما تالار های دیگری هستند که با کادر مشخص و تشریفات خاص خودشان مراسم را برپا می کنند. در این شرایط این شما هستید که تصمیم بگیرید با کدام تالار وارد قرارداد شوید.
البته لازم است بدانید شما می توانید از ابتدا به جای مراجعه به تالاری با نام مشخص به گروه های تشریفات عروسی مراجعه نموده و اعلام کنید تمایل دارید مراسم را در تالار عروسی جنوب تهران برگزار کنید. در این شرایط آن ها لیست قیمت همه تالار ها و خدمات ارائه شده را به طور کامل به شما خواهند داد. و این راه سومی است که می توانید تصمیم گیری لازم را برای برپایی جشن عروسی داشته باشید.

آرایشگاه و انتخاب لباس

پس از آن که برای تشریفات عروسی به توافق نظر رسیدید، وقت آن است به موضوع آرایشگاه عروس و داماد، انتخاب لباس زوجین بپردازید. در این شرایط اگر گروه تشریفات عروسی که با آن قرارداد بستید و یا تالار عروسی جنوب تهران، تحت همکاری با مراکز خاصی باشد به شما لیست کاملی را ارائه داده و به راحتی می توانید از آن تخفیفات استفاده نموده و آرایشگاه خود را انتخاب نمایید. پس از آن می توانید برای خرید لباس عروسی اقدام فرمایید. اگر از این قاعده مستثنی بود شما باید همه مراحل را به طور جداگانه سپری کنید و تدارکات ضروری و لازم را آماده سازید.

گل آرایی مراسم عروسی

گل آرایی جشن عروسی از چند قسمت پیروی می کند؛ گل آرایی ماشین عروس، مکان جشن و دسته گل عروس سه قسمت مهم از بحث گل آرایی برای شما هستند. پیشنهاد می دهیم نمونه گل آرایی های انجام شده در تالار عروسی جنوب تهران را با توجه به آلبوم نمونه کارها ببینید و پس از بررسی، همان خدمات را انتخاب نمایید تا آرامش خاطر بیشتری داشته باشید.

برای ماشین و دسته گل عروس به گل فروشی مشخصی که داخل پکیج اعلام شده به شماست مراجعه کنید. اگر داخل لیست گزینه ای را مشاهده کردید که ممکن است با بودجه اقتصادی تر جایی را بشناسید، به راحتی صرف نظر نموده و خود وارد عمل شوید. پیشنهاد ما به شما این است اگر این مورد را ساده تر پیش ببرید به آسانی می توانید در بودجه خود صرفه جویی لازم را داشته باشید و برای قسمت های دیگر کیفیت لازم را به خرج دهید.

گل آرایی- تالار ازما

عکاسی، فیلمبرداری جشن عروسی

برای آن که خاطره زیبا و به یاد ماندنی جشن عروسی تان را در تالار عروسی جنوب تهران ثبت کنید، نیازمند همکاری با گروه های عکاسی و فیلمبرداری هستید. برای این مورد هم می توانید به دفاتر این مجموعه ها مراجعه نموده و پس از دیدن نمونه کار ها قرارداد لازم را ببندید. اگر با تشریفات عروسی برای این گزینه نیز همکاری داشتید حتما از تخفیفات لازم بهره ببرید. به یاد داشته باشید در این قسمت نیز می توانید با کاهش هزینه تاثیر چشمگیری برای ادامه مسیر آماده سازی تدارکات جشن عروسی داشته باشید.

گیفت عروسی

این روز ها آنچه بسیار زیاد تحت تاثیر جشن ها و مراسمات ازدواج قرار گرفته است، برخورداری از گیفت عروسی و اهدا آن به مهمانان است. با هزینه های اندک می توانید اقلام کوچک و به یاد ماندنی را برای جشن خود آماده نموده و به مهمانان هدیه دهید. برای مثال از شیشه های کوچکی که گیاهی زیبا در آن رشد می کند غافل نشوید و یا با انتخاب شمع ها تزئینی و … نیز می تواند هدیه به یاد ماندنی از جشن عروسی شما برای مهمانان باشد.

گروه موسیقی

مهم ترین قسمت برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار برای شما می تواند گروه موسیقی باشد. آنچه که به جشن شما انرژی بیشتری داده است تا به همراه مهمانان از مراسم لذت کافی را ببرید. در این شرایط تالار عروسی جنوب تهران معمولا گروه موسیقی خاص خودش را دارد و به راحتی و بدون هیچ دغدغه می توانید با آن ها مراسم خود را پیوند بزنید. اما اگر از نمونه کار گروهی در خارج از مجموعه رضایت خاطر دارید می توانید با تامین بودجه مورد نظر از حضور همان گروه موسیقی بهره مند شوید.

پذیرایی و شام

پس از بررسی تمام گزینه های قبلی وقت آن است تا برای خوشمزه ترین قسمت مراسم خود اقدامات لازم را به خرج دهید. از یاد نبرید آنچه مهمانان شما پس از اتمام جشن به یادشان می ماند کیفیت پذیرایی و غذایی است که در مراسم شما میل نموده اند. در ادامه به نکات مهمی می پردازیم که در این قسمت می تواند شما را یاری کرده تا با هزینه مناسب از کیفیتی خوب بهره مند گردید.

بیشتر بخوانید: هزینه شام عروسی برای هر نفر

پذیرایی و شام عروسی

بهره مندی از منو غذایی سلف سرویس یا دیس پرسی

شما برای برگزاری مراسم شام جشن عروسی نیازمند انتخاب یکی از این دو راه هستید. اگر گزینه دیس پرسی را انتخاب نمایید برای هر مهمان بر اساس حجم مشخص، غذای مناسب انتخابی خودتان ارائه خواهد شد. همچنین می توانید چند مدل غذا برای مهمانان بر روی میزشان سرو نمایید. اما اگر گزینه مورد نظر شما سبک سلف سرویس باشد. باید بودجه بیشتری را صرف هزینه شام عروسی نموده و از تعداد غذای بیشتری استفاده نمایید. پیشنهاد ما به شما این است برای آن که مانع از اسراف و هدر رفتن غذا بشوید، می توانید سبک دیس پرسی را انتخاب و برای مهمانان سرو کنید. به یاد داشته باشید در این سبک پذیرایی می توانید غذاهای سرو نشده را از تالار عروسی جنوب تهران تحویل بگیرید.

بهره مندی از آشپز و کترینگ

در مراسم عروسی شما دو راه دارید که غذای جشن طبخ و ارائه شود. در ابتدا می توانید در تالار عروسی جنوب تهران که قرار است مراسم را برگزار نمایید با هماهنگی مدیر مربوطه از آشپز مجموعه بهره مند شوید. اما اگر تمایل داشته باشید آشپز از بیرون به داخل مجموعه بیاورید، ابتدا باید کسب اجازه از صاحب تالار نموده و در صورت موافقت اقدام فرمایید. اما از یاد نبرید که این گزینه می تواند هزینه بیشتری برای شما داشته باشد. از موارد دیگری که می توانید برای تهیه غذا از آن بهره مند شوید می توان به کترینگ های خارج از مجموعه اشاره کرد. این گزینه علاوه بر هزینه زیاد می تواند باعث سرد شدن غذا نیز گردد. پس از یاد نبرید قبل از انتخاب هر یک از روش های ذکر شده تمام مزایا و معایب آن را با توجه به بودجه خود بررسی فرمایید.

هزینه شام عروسی- تالار ازما

مراسم آتش بازی

مراسم آتش بازی از دیگر اقداماتی است که دو بار در جشن انجام می شود. اولین بار ممکن است لحظه ورود عروس و داماد به جشن باشد. و بار دوم انتها برنامه است. این مراسم در همه جشن ها لازم به اجرا نیست اما با داشتن این گزینه در مراسم عروسی خود از شور و حال بیشتری برخوردار خواهید شد. در تالار عروسی جنوب تهران شما می توانید از داشتن این مورد نیز بهره مند شوید.

برگزاری مراسم در تالار عروسی جنوب تهران

برای آن که از انتخاب خود اطمینان خاطر کاملی را حاصل نمایید، در اینجا به چند مسئله مهم و تاثیر گذار در هنگام عقد قرارداد با تالار عروسی صحبت خواهیم کرد. با توجه به تعداد بسیار زیادی تالار که در این منطقه وجود دارد باید چند عامل ضروری را مورد نظر قرار دهید. از جمله؛

 • هزینه ورودی تالار
 • هزینه به ازای منو برای هر نفر
 • خدمات و سرویس دهی
 • دارا بودن پرسنل مجرب و کار بلد و …

البته پیشنهاد می شود در صورت امکان چند دقیقه در یکی از مراسم ها حضور داشته و از آن بازدید فرمایید تا با کیفیت کار مجموعه بیشتر آشنا شوید.

چرا تالار عروسی جنوب تهران؟

تا به اینجا اطلاعات کاملی از برگزاری مراسم در تالار های عروسی جنوب تهران بدست آورده اید. اکنون شما می توانید لیست کاملی از این تالارها برای خود بنویسید یا به راحتی به سایت تالار ازما مراجعه نموده و اسامی آن ها را بدست آورید. تالار های گلاریس، گل یاس، ولی عصر، اریکه، قصر بهشت، قصر ماهان، توحید، طوبی و … از جمله تالار های جنوب تهران می باشند. که با کمی جست و جو می توانید از خدمات کامل همه آن ها از راه تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری اطلاعات کاملی را بدست آوید.

دعوت از مهمانان جشن عروسی

پس از آن که اقدامات لازم را جهت تهیه تدارکات جشن انجام دادید، وقت آن است تا از مهمانان خود برای شرکت در تالار عروسی جنوب تهران دعوت به عمل آورید. به یاد داشته باشید با توجه به تعداد مهمانانی که دعوت می کنید هزینه ورودی متغیر خواهد بود. همچنین لازم است بدانید برخی از تالار ها در ایام متفاوت سال تخفیفات ویژه ای برای برپایی جشن عروسی در تالارشان لحاظ می کنند. البته بعضی از تالارها همیشه برای مهمانان زیر 200 نفر تخفیف ثابتی ارائه می دهند . با کمی تحقیق می توانید هنگام انتخاب تالار با تخفیفات ارائه شده هر یک از مجموعه ها آشنا شده و بهترین را انتخاب نمایید.

تالار عروسی-تالار ازما

نکات ضروری در هنگام انتخاب تالار عروسی جنوب تهران

 • دارا بودن فضای مناسب تالار به اندازه مهمانان شما ( انتخاب بزرگ یا کوچک بودن سالن جشن، بستگی به تعداد مهمانان شما دارد. به یاد داشته باشید اگر سالن بزرگ باشد و تعداد مهمانان کم تری دعوت شده باشند، مراسم شما بدون شور و هیجان سپری خواهد شد. و یا بالعکس! پس در هنگام انتخاب سالن دقت لازم را داشته باشید)
 • حتما دقت کنید که تالار انتخابی شما از پارکینگ و یا جای پارک مناسبی بهره مند باشد تا مهمانان دغدغه جای پارک اتومبیل را نداشته و با خیال آسوده در جشن شما شرکت کنند.
 • از یاد نبرید که تعداد مشخصی از مهمانان شما امکان استفاده از راه پله ها را ندارند و لازم است با آسانسور به جشن شما هدایت شوند. پس حتما در هنگام انتخاب تالار به این نکته توجه لازم را داشته باشید.
 • حتما بررسی کنید تالار از سیستم های گرمایشی، سرمایشی مناسبی بهره مند باشد.
 • برای آن که مهمانان به آسانی به محل جشن شما هدایت شوند، می توانید کروکی مسیر را بر روی کارت دعوت چاپ نمایید. تا در هنگام مسیریابی با مشکل خاصی رو به رو نشوند.
 • حتما بررسی کنید تمام سالن به سیستم های صوتی مجهز باشد. چرا که موسیقی حاکم بر جشن عروسی باعث می شود مهمانان شور و حال لازم را داشته و همراه جشن باشند.

امکان کنسلی و تغییر زمان عروسی

حتما به یاد داشته باشید از مهم ترین نکاتی که در هنگام عقد قرارداد باید در یکی از بند ها وجود داشته باشد نحوه کنسلی و شرایط بازگشت وجه می باشد. برخی از باغ، تالار ها با تغییر زمان و یا کنسلی مشکلی نداشته اند و ضمن کم کردن درصد مشخصی که از ابتدا به شما می گویند، مابقی وجه را تمام و کمال به شما بر می گردانند، اما در بعضی مواقع دیده شده که این بند در قرارداد وجود ندارد و باعث مشکل ساز شدن ماجرا می شود پس حتما در هنگام عقد قرارداد به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

برگزاری همزمان جشن عقد و عروسی

با توجه به اطلاعات کاملی که برای برگزاری مراسم خود در تالار عروسی جنوب تهران بدست آوردید، پیشنهاد می شود با توجه به شرایط اقتصادی این روزها، بهتر است مراسم عقد، عروسی را یک بار همزمان برگزار نمایید تا بتوانید بیشتر هزینه های خود را صرفه جویی نموده و کیفیت مراسم را افزایش دهید. همچنین پیشنهاد می دهیم از مراسم هایی که دیگر چندان از آن استقبال خاصی نمی شود و فقط هزینه های بسیاری برایتان به ارمغان می آورد چشم پوشی نموده و هزینه های اضافی را صرف اتفاقات مهم نمایید.

کلام پایانی

در این مقاله سعی گردید معرفی کاملی از تالار عروسی جنوب تهران برای شما مخاطب محترم ارائه شود اکنون وقت آن است برای مراسم خود، لیست کاملی از بودجه و تدارکات ضروری تهیه نموده و با توجه به تالارهای انتخابی خود، هریک را مورد پرسش قرار دهید، بهتر است برای عقد قرارداد به همه نکاتی که گفته شد توجه لازم را داشته باشید.

با آرزوی خوشبختی در زندگی برای شما عروس و داماد عزیز، لازم به ذکر است می توانید با مشاوران ما در تالار ازما ارتباط برقرار نموده و به سوال های خود پاسخ کاملی دهید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نظر

mood_bad
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه