صفر تا صد خدمات عروسی با کمترین هزینه

کسانی که به دنبال مجلس عروسی با کمترین هزینه هستند نباید به سراغ دسرهای خارجی و خاص بروند حتی انتخاب نوشیدنی های خارجی نیز هزینه ها را افزایش می دهد اما به طور کلی انتخاب یک نوع غذا شاید مناسب به نظر نرسد به هر حال شاید بسیاری از مهمانان نوع غذای مورد نظر دوست نداشته باشند پس یک الی دو نوع غذای اصلی در نظر بگیرید. انقدر هزینه ها بالا رفته که بسیاری از زوج های جوان به کل قید عروسی را می زنند! شاید روش های برگزاری عروسی با کمترین هزینه را بدانید از تصمیم خود صرف نظر کنید!

راهکارهای ساده برای عروسی با کمترین هزینه

 

ما می خواهیم همه روش هایی که باعث می شود تا بتوانید عروسی با کمترین هزینه را برگزار کنید با شما در میان بگذاریم!

اگر قصد شما عروسی گرفتن در تالار است، پیشنهاد ما این است که به سراغ اعیاد خاص نروید. شاید با شنیدن چنین جمله ای تعجب کنید اما باور کنید که اعیاد نوروز، عید غدیر، عید قربان و … از دسته عیدهایی هستند که معمولاً سبب افزایش هزینه عروسی می شوند. این روزها قیمت گل گرانتر است، شیرینی فروشی ها شلوغ هستند و حتی ورودی تالارها نیز گران تر است. پس کسانی که به دنبال عروسی با کمترین هزینه هستند باید در انتخاب تاریخ عروسی خود دقت لازم را داشته باشند. اگر روزهای غیر از اعیاد یا مناسبت های خاص را انتخاب کنید حتی این امکان وجود دارد که هزینه ورودی تالار برای شما رایگان حساب شود پس فرصت ها را از دست ندهید و تعصب خاصی روی تاریخ مشخصی نداشته باشید.

موضوع مهم دیگر انتخاب تالار است. شاید برخی از افراد هنوز از اهمیت این موضوع اطلاع کامل نداشته باشند. وارد هر شهری که می شویم یک سری از تالارها نام و نشان مشهوری دارند و اصلاَ هم مشخص نیست که چرا تا این حد معروف هستند اما حقیقت این است که در هر شهری تالارهای مختلفی وجود دارد که به شما فرصت انتخاب بهتری می دهد. شما به واسطه مشاوره تشریفات عروسی می توانید تالارهای مختلف را رصد کنید و مقایسه جالبی روی قیمت ها داشته باشید این کار کمک می کند تا تصمیم بهتری بگیرید و به طور کلی شرایط را برای شما بهبود می دهد پس سعی کنید به شکل کاملاً قابل قبول وضعیت تالارها را بسنجید و تاکید روی یک تالار خاص نداشته باشید.

در خصوص تعداد مهمان ها به یک عدد ثابت برسید! شاید باورش کمی عجیب باشد اما حتی یک مهمان بیشتر هم باعث می شود که هزینه عروسی تغییر کند. به هر حال باید بتوانید تعداد مهمان ها را درست انتخاب کنید تا به مشکل بر نخورید در غیر این صورت شاید برای شما یک سری مشکلات ایجاد شود و اصلاً به نفع شما نباشد.

مقایسه کردن را یاد بگیرید!

هرگز به اولین قیمت ها بله نگویید! شما برای اینکه بتوانید عروسی با کمترین هزینه برگزار کنید باید روحیه مقایسه گر داشته باشید. یعنی نیاز است که بتوانید شرایط داخل تالار را با وضعیت بیرون مقایسه کنید. مثلاً برخی از تالارها با تیم موسیقی خاصی همراه هستند که هزینه ای بابت آن گروه دریافت می کنند، در این حالت بهتر است هزینه گروه موسیقی غیر وابسته به تالار را نیز بررسی کنید و مقایسه انجام دهید. خود را مجبور به انجام کاری نکنید. بسیاری از گروه های موسیقی هزینه ارزان تری برای شما در نظر می گیرند.

عروسی با کمترین هزینه

این موضوع در خصوص تشریفات نیز مهم است. مثلاً فرض کنید شما قصد دارید عقد و عروسی خود را در یک روز و در تالار عروسی برگزار نمایید. احتمالاً تالار به شما پیشنهاد می دهد تا از گروه های تشریفات طرف قرارداد او استفاده کنید، در این حالت بهتر است قیمت گروه تشریفات تالار با تشریفات دیگر مقایسه شود اگر قیمت تشریفات تالار مناسب تر بود می توانید از همان استفاده کنید. بنابراین برای عروسی با کمترین هزینه باید مقایسه کردن را بلد باشید. این موضوع حتی برای انتخاب غذا، میوه و شیرینی هم صدق می کند. مقایسه باید در مورد خرید یا اجاره لباس عروس و سایر موارد نیز صورت بگیرد در غیر این صورت هرگز نتیجه درستی به همراه نخواهد داشت.

عروسی با کمترین هزینه با انتخاب درست نوع غذا

یکی از موضوعاتی که جا دارد کمی بیشتر در مورد آن صحبت کنیم انتخاب نوع و تعداد غذا است. مثلاً انتخاب بیش از دو نوع سالاد برای عروسی منطقی به نظر نمی رسد و تنها برای شما هزینه بر خواهد بود. پس سعی کنید افراط و تفریط را در این زمینه کنار بگذارید. مثلاً بسیاری از افراد یک نوع غذای اصلی انتخاب می کنند اما چندین مدل دسر را به آن اضافه می کنند. همیشه غذای اصلی مهمترین بخش است پس بهتر است غذای اصلی یک الی دو مدل باشد.

کسانی که به دنبال مجلس عروسی با کمترین هزینه هستند نباید به سراغ دسرهای خارجی و خاص بروند حتی انتخاب نوشیدنی های خارجی نیز هزینه ها را افزایش می دهد اما به طور کلی انتخاب یک نوع غذا شاید مناسب به نظر نرسد به هر حال شاید بسیاری از مهمانان نوع غذای مورد نظر دوست نداشته باشند پس یک الی دو نوع غذای اصلی در نظر بگیرید. نوشیدنی که انتخاب می کنید بهتر است همه پسند باشد.

مثلاً اگر عروسی شما در فصل گرم سال است یک لیوان نوشیدنی خنک به مهمانان خود بدهید و خود را درگیر انواع کوکتل و میوه و سان شاین نکنید. در فصل سرد نیز می توانید مهمانان را دعوت به یک فنجان چای خوش عطر کنید به جای اینکه هزینه بالایی برای انواع نسکافه و قهوه در نظر بگیرید.

در انتخاب میوه ها دقت داشته باشید که میوه مورد نظر در سایز و تعداد مناسبی خریداری شود. انتخاب پرتقال های بسیار بزرگ برای جشن عروسی هرگز جالب نیست. از سوی دیگر میوه های گران قیمت بازار در مجلس عروسی با کمترین هزینه، جایگاهی ندارند پس بهتر است میوه سالم و خوشمزه و به تعداد مناسب خریداری کنید تا افراد بتوانند به خوبی جشن مورد نظر را پشت سر بگذارند.

در انتخاب شیرینی نیز، تازه بودن آن بسیار مهم است. شیرینی هایی که کهنه هستند هرگز انتخاب خوبی برای عروسی نبوده و برای اینکه هزینه های خود را کاهش دهید یک الی سه نوع شیرینی را برای همه مهمانان در نظر بگیرید. استفاده از شیرینی های خامه ای و تر معمولاً هزینه بر است.

بیشتر بخوانید: هزینه شام عروسی برای هر نفر

بیشتر بخوانید: فاکتورهای موثر بر قیمت تالار عروسی شهریار

انتخاب کیک برای عروسی با کمترین هزینه

این روزها کیک عروسی بسیار گران است. بنابراین برای اینکه بتوانید جشن عروسی با کمترین هزینه را پشت سر بگذارید یک الی دو طبقه اصلی برای کیک خود سفارش دهید و طبقات دیگر را از ماکت مصنوعی استفاده کنید به این ترتیب مجبور به خرید کیک های بزرگ نخواهید شد و به نوبه خود جلوه کیک بیشتر شده و در عکاسی و فیلمبرداری تاثیر مثبتی می گذارد. معمولاً استفاده از کیک های بزرگ برای عروسی، با اسراف همراه بوده و هزینه بر است.

شما به واسطه تیم مشاوره تشریفات عروسی می توانید آرشیوی از مدل های مختلف کیک را مشاهده کنید. تنوع در این زمینه بالا است و دست شما در انتخاب باز خواهد بود پس نگران هیچ موضوعی نباشید.

نکته مهم دیگر در خصوص کیک این است که بهتر است بافت کیک و مواد اولیه داخل آن به صورتی باشد که به عنوان دسر نیز شناخته شود. مثلاً کیک هایی که داخل آنها از بستنی استفاده شده است گزینه خوبی بوده و به نوعی یک تیر و دو نشان کرده اید.

اجازه ندهید از گل های سنگین روی کیک استفاده شود. فوندانت های سنگین فقط هزینه کیک را بیشتر می کنند بهتر است که گل های طبیعی برای تزیین کیک عروسی استفاده شود

برگزاری عروسی با کمترین هزینه - تالا ازما

انتخاب لباس عروس برای عروسی با کمترین هزینه

نوبت رسید به انتخاب لباس عروس که شاید برای بسیاری از عروس خانم ها کمی سخت و دشوار باشد. برای لباس عروستان سعی کنید و چیز خاص و گران قیمت را اجاره نمایید. مثلاً در انتخاب تاج بیشتر دقت کنید و تاج مورد نظر خود را اجاره کنید. از سوی دیگر هیچ اصراری به خرید لباس عروس وجود ندارد پس بهتر است به جای پرداخت هزینه های اضافی برای خرید لباس عروس سعی کنید لباس عروسی که با استایل شما سازگار است را اجاره کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید به سراغ لباس های ساده بروید، هرچه لباس عروس شما ساده تر باشد، هزینه کمتری داشته و شیک تر است و این موضوع به نوبه خود سبب می شود تا هزینه عروسی نیز برای شما کمتر در نظر گرفته شود. یک موضوع مهم دیگری که شاید کمتر کسی به آن توجه کند این است که به طور کلی لباس های سنگین با تزیینات زیاد سبب می شود تا ظاهر شما نازیبا و به نوعی مصنوعی به نظر برسد پس باید در لباس عروس خود راحت باشید. تاج و لباس در معرض دید مهمانان هستند اما مثلاً کفش چیزی است که زیر لباس قرار گرفته و شاید نیاز به صرف هزینه زیاد برای آن نباشد.

مجلس عروسی با کمترین هزینه - تالار ازما

عروسی با کمترین هزینه و بهترین تشریفات

هزینه ای که بابت تشریفات در عروسی ها در نظر گرفته می شود معمولاً بالا است و بسیاری از زوج ها در این زمینه ناراحت هستند.

اگر دوستان یا اقوام شما قرار است به عنوان ساقدوش در عروسی ظاهر شوند آنها را در انتخاب لباس آزاد بگذارید و هزینه دوخت لباس را خودتان تقلب نکنید. اگر رنگ خاصی مدنظرتان است می توان از گل و وسایل تزئینی روی لباس استفاده کرد و نیازی به هزینه های اضافی نخواهید داشت.

برای اجرای نورپردازی های خاص و یا موسیقی های سنتی به میزان بودجه خود دقت کنید. هرچه بودجه شما وضعیت بهتری داشته باشد دست شما در انتخاب باز تر است اما یک سری دستگاه ها وجود دارند که به صورت ترکیبی کار می کنند. یعنی هم برای موسیقی و هم نور پردازی مناسب هستند می توانید این دستگاه ها را به صورت ساعتی کرایه کنید تا شرایط خوبی برای شما ایجاد شود و مجلس عروسی شما با شکوه بیشتری برگزار شود.

نکته دیگر مربوط به گل آرایی است. به هر حال شما برای مجلس عروسی نیاز به گل آرایی دارید. استفاده از گل های طبیعی در تعداد بالا بسیار گران خواهد بود بهتر است گل های ارزان قیمتی خریداری کنید و یا به سراغ گل های مصنوعی بروید. گل های بومی و فصلی انتخاب جالبی خواهند بود و هزینه کمتری در بر دارند پس به سراغ گل های عجیب و غریب و گران قیمت نروید.

انتخاب تیم عکاسی با هزینه کم

به هر حال نیاز است که از عروسی خود عکس و فیلم به ثبت برسد پس در انتخاب تیم عکاسی خود دقت لازم را داشته باشید. از یاد نبرید که به طور کلی انتخاب پکیج حرفه ای برای فیلمبرداری و عکاسی نیاز نیست. شما می توانید از پکیج های معمولی تر استفاده کنید این گزینه برای شما به صرفه تر است. اجرای یک سری تم های خاص روی فیلم عروسی گزینه بهتری به نسبت سایر روش ها خواهد بود.

اجرای عروسی با کمترین هزینه - تالار ازما

به دنبال گروه های موسیقی مختلف نباشید!

وقتی به دنبال گروه های موسیقی مختلف با انواع آلات موسیقی باشید صد در صد هزینه عروسی بیشتر می شود پس می توانید از سی دی میکس استفاده کنید تا هزینه ها برای شما کاهش یابند. به هر صورت این موضوع بخش مهمی از کار را شامل می شود و کمک می کند تا بتوانید مشکلات خود را برطرف سازید.

مثلاً آهنگ های مورد علاقه خود را دانلود کرده و روی دستگاه بریزید به این ترتیب مجبور به پرداخت هزینه برای دی جی و همینطور هزینه موسیقی زنده نخواهید بود.

چطور از خدمات تشریفات عروسی با کمترین هزینه استفاده کنیم؟

شما می توانید با مشاوران تشریفات عروسی ارتباط بگیرید و میزان بودجه خود را اعلام کنید، به این ترتیب شرایط به شکلی دنبال می شود تا بتوانید با کمترین هزینه بهترین انتخاب را داشته باشید. روش های مقایسه در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید مدیریت بهتری روی عروسی خود داشته باشید.

کنترل و مدیریت عروسی باید به شکلی دنبال شود که هم عروس و داماد از مراسم خود لذت ببرند و هم سایر مهمامان از مجلس راضی باشند. بنابراین مقایسه درست روی کیفیت کارها می تواند شرایط را بهبود ببخشد.

مثلاً بسیاری از افراد نمی دانند که عروسی خود را در تالار برگزار کنند یا باغ تالار تهیه کنند و مجلس عروسی خود را در فضای باز برگزار نمایند.

در این صورت بهتر است بدانید که عروسی با کمترین هزینه می تواند برای شما فراهم شود، مثلاً اگر عروسی شما در فصل تابستان برگزار می شود می توانید از باغ تالار استفاده کنید. باغ تالارهای مختلفی وجود دارد که فضای بزرگی داشته و برای کسانی که تعداد مهمان بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

صفر تا صد خدمات عروسی با کمترین هزینه - تالار ازما

مشاوره های لازم در خصوص غذا، میوه، شیرینی، نوع تالار، شرایط تشریفات، خدمات و امکانات و همینطور انتخاب لباس عروس در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. هرچه سطح انتظارات و توقعات شما منطقی تر باشد اجرای عروسی با کمترین هزینه برای شما فراهم خواهد بود. پس تلاش کنید به اندازه بودجه خود توقع داشته باشید و رویا پردازی های عجیب و غریب را کنار بگذارید.

هزینه ها به چه صورت محاسبه می شوند؟

همه چیز بستگی به نوع انتخاب شما دارد. هزینه ای که بابت آرایشگاه پرداخت می کنید از یک میلیون تا سی میلیون تومان بسته به انتخاب شما خواهد بود. این موضوع در سایر بخش های عروسی نیز دیده می شود پس بدانید که انتخاب شما باید به درستی صورت بگیرد تا اثر بخش باشد.

اگر مشاوره های لازم پیش از انجام هر کاری صورت بگیرد هزینه ها کاهش پیدا می کنند. مثلاً هزینه ای که برای فیلمبرداری در نظر گرفته می شود به نسبت سایر موارد متفاوت است پس سعی کنید در خصوص هزینه ها شرایط را به خوبی بسنجید و نکات مهم در این زمینه را مدنظر قرار دهید.

نکته دیگر این است که بخشی از هزینه ها به صورت مازاد در نظر گرفته می شود. مثلاً اگر مجلس شما در باغ برگزار شود و روز عروسی هوا بارانی باشد هزینه اضافی برای اجرای داربست های ضد آب در نظر گرفته می شود که شاید فکرش را نکرده بودید. این موضوع به طور کلی یک رویکرد کاملاً مهم بوده و بهتر است مبلغی را برای این بخش در نظر بگیرید.

جمع بندی

شاید برگزاری عروسی با کمترین هزینه کمی دشوار باشد اما هنوز هم می توان با کنار گذاشتن یک سری موارد، شرایطی ایجاد کرد تا به طور کلی افراد بتوانند با بودجه کم اقدام به برگزاری مجلس عروسی نمایند. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد بخشی از هزینه ها به واسطه صرفه جویی کاهش می یابند اما بخش دیگری از هزینه ها مربوط به سلیقه افراد بوده و اگر شخص کمی خلاقیت به خرج دهد درگیر هزینه های اضافی نخواهد شد. از یاد نبرید که شما برای برگزاری عروسی با کمترین هزینه نیاز به سرویس طلای آنچنانی ندارید همینطور نیاز به داشتن بودجه بالا برای آرایشگاه و لباس عروس نخواهد بود. هرچه همه چیز ساده تر برگزار شود، زیباتر خواهد بود.

مشاورانی که در زمینه تشریفات عروسی در کنار شما هستند صفر تا صد پروسه عروسی با کمترین هزینه را برای شما توضیح می دهند تا هم رضایت خوبی داشته باشید و هم مجلس آبرومندانه ای برگزار کنید. از یاد نبرید که برای برگزاری عروسی با کمتری هزینه هرگز نباید نگران باشید و این تصور که بدون پول زیاد نمی توان عروسی گرفت اشتباه است. شما با برنامه ریزی درست می توانید هر آنچه که در ذهن خود دارید را به درستی برگزار کنید.

اگر ایده ای در ذهن خود دارید با مشاوران تشریفات عروسی در میان بگذارید تا بررسی های لازم صورت گرفته و بهترین تصمیم گیری انجام شود. شما لایق بهترین ها هستید پس برای خود ارزش قائل باشید.

post

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه