عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟

همه ما می دانیم که مراسم عروسی یک مراسم به یاد ماندنی برای زوجین است و همه زوجین به دنبال روشی هستند که بتوانند مراسم عروسی خود را به یاد ماندنی تر و زیباتر کنند. در این میان برخی از زوجین دوست دارند که مراسم عروسی خود را در تالار و برخی دیگر دوست دارند که مراسم عروسی خود را در باغ تالار بگیرند؛ اما واقعا عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟

به هر حال شرایط های مختلفی وجود دارند که می توانند در تصمیم گیری شما برای برگزاری عروسی در تالار پذیرایی و یا باغ تالار موثر باشند و شما می بایست قبل از اینکه تصمیم گیری کنید، به این شرایط توجه داشته باشید. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار توضیح دهیم و تحلیل های لازم را انجام دهیم.

برگزاری مراسم عروسی؛ چالشی برای عروس و دامادها

برگزاری مراسم عروسی در عین حال که یک چالش برای عروس و دامادها محسوب می شوند، زیبایی خاص خودش دارد. این مراسم جزء به یاد ماندنی ترین مراسم های عمر عروس و دامادها محسوب می شود و به همین خاطر باید به ابعاد برگزاری مراسم عروسی توجه بیشتری داشت.
اگرچه امروزه امکانات بسیار مناسبی برای برگزاری مراسم عروسی در تالارهای پذیرایی و یا باغ تالارها وجود دارد؛ اما به هر حال هنوز هم بعضی از خانواده ها با چالش های زیادی برای برگزاری مراسم عروسی مواجه هستند.
یکی از چالش های برگزاری مراسم عروسی برای عروس و دامادها، انتخاب محل برگزاری عروسی است. برخی از عروس و دامادها با این ابهام مواجه هستند که عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟ به طور کلی پاسخ به این سوال زمانی امکان پذیر است که بتوانید شرایط خود و مهمان های خودتان را تحلیل کنید و در نهایت یک تصمیم منطقی بگیرید.

عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟

همیشه برگزاری مراسم عروسی برای عروس و دامادها چالش زیادی داشته است. مخصوصا حالا که بسیاری از عروس و دامادها با مشکل هزینه های مالی مواجه هستند و نمی توانند هزینه زیادی را برای برگزاری مراسم عروسی پرداخت کنند. همین موضوع باعث می شود که عروس و دامادها برای انتخاب نوع برگزاری مراسم عروسی مردد شوند.

امروزه برگزاری مراسم عروسی در تالار، باغ تالار و در خانه امکان پذیر است و زوجین می بایست بر اساس شرایط مالی و دیگر شرایطی که دارند، انتخاب کنند که عروسی خود را در تالار پذیرایی برگزار کنند، یا باغ تالار و یا در خانه!
به هر حال برگزاری عروسی در خانه بسیار چالش برانگیز است و بسیاری از زوجین علاقه مند به این موضوع نیستند. پس می ماند دو گزینه انتخابی! برگزاری مراسم عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟ به هر حال عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند در پاسخ به سوال شما موثر باشند. اگر نمی دانید که عروسی خود را تالار برگزار کنید یا باغ تالار ابتدا باید به این نکات و عوامل توجه داشته باشید.

تعداد مهمان های شما و برگزاری عروسی در تالار و باغ تالار

یکی از مهم ترین مواردی که می بایست برای برگزاری عروسی و انتخاب محل برگزاری عروسی به آن توجه داشته باشید، تعداد مهمان های شما است. در شرایط کرونا، تالارهای پذیرایی ظرفیت خود را برای برگزاری مراسم عروسی محدود کرده اند و همین موضوع ایجاب می کند که اگر تعداد مهمان های شما زیاد هستند، مراسم عروسی خود را در باغ تالار برگزار کنید.

البته تالارهای مختلفی وجود دارند که ظرفیت بسیار بالایی دارند و شما می توانید بر اساس تعداد مهمان های خودتان، یکی از این تالارهای عروسی را برگزاری مراسم انتخاب کنید و مهمان های خود را دعوت کنید. اما به هر حال سرپوشیده بودن تالار و ازدحام جمعیت در تالار با توجه به شرایط کرونا، زیاد مناسب نیست!

چالش های برگزاری عروسی در تالارهای پذیرایی و یا باغ تالارها

برگزاری مراسم عروسی همیشه چالش های خودش را داشته و هیچ وقت نمی توان گفت که برگزاری عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار و کدام چالش کمتری را به دنبال دارد؟
به هر حال برگزاری مراسم عروسی در تالارهای پذیرایی و باغ تالارها چالش زیادی را به دنبال دارد؛ اما موضوع جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این چالش ها، برای برخی از عروس و دامادها جزء معایب محسوب می شوند و برخی از این چالش ها برای برخی از عروس و دامادها جزء مزایا محسوب خواهند شد.

به طور مثال برگزاری مراسم عروسی در باغ، دارای نظم خاصی نیست و معمولا مراسم های برگزار شده در باغ تالارها، طولانی تر می باشند. حال این موضوع می تواند برای برخی از عروس و دامادها خوشایند نباشد. اما برخی از عروس و دامادها دوست دارند که مراسم عروسی آن ها طولانی باشد و حتی تا بعد از نیمه شب ادامه داشته باشد.

یا مثلا معمولا مکان تالارهای پذیرایی در داخل شهر می باشند و همین موضوع باعث می شود که برخی از مهمان ها دسترسی راحت تری به تالار داشته باشند؛ اما از طرف دیگر شهر دارای ترافیک و ازدحام بیشتری است و همین موضوع می تواند مهمان را کلافه کند.
بنابراین، اینکه شما تالار عروسی را برای برگزاری عروسی انتخاب کنید و یا باغ را، بستگی به شرایط و نظرات شما دارد. به طور دقیق نمی توان گفت که برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار بهتر است یا تالار پذیرایی!

در چه صورتی بهتر است که مراسم عروسی را در تالار بگیرید؟

به هر حال انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی برای عروس و دامادها چالش زیادی دارد و برخی از عروس و دامادها نمی دانند که عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟ برگزاری مراسم عروسی در تالار عروسی دارای مزایای خاصی است؛ اما قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با مزایای برگزاری مراسم عروسی در تالارهای عروسی صحبت کنیم. می خواهیم بدانیم در چه صورتی بهتر است که مراسم عروسی را در تالار بگیرید؟

بیشتر بخوانید: بهترین تالار عروسی در جنوب تهران

بیشتر بخوانید: 15 ایده جالب عروسی

 • تعداد مهمان های نسبتا کمتر
  تعداد مهمان های شما برای انتخاب محل برگزاری عروسی بسیار حائز اهمیت است. اگر نمی دانید در پاسخ به سوال عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار، چه چیزی بگویید! باید ابتدا به تعداد مهمان های خودتان توجه کنید.
  اگر تعداد مهمان های شما زیاد نیستند، نیازی نیست که هزینه زیادی برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار کنید. می توانید با یک هزینه به صرفه تر و اقتصادی تر، مراسم خود را تالار عروسی تهران برگزار کنید و یک مراسم مجلل و جمع و جورتر داشته باشید.
 • برگزاری مراسم عروسی در پاییز و زمستان
  در صورتی که مراسم عروسی شما قرار است در فصل سرما برگزار شود، بهتر است که یک مکان سرپوشیده و گرم را برای مهمانان خود در نظر بگیرید. بهترین انتخاب برای برگزاری مراسم های عروسی در فصل پاییز و زمستان، تالارهای پذیرایی هستند؛ اما اگر مراسم عروسی شما قرار است در فصل های گرم برگزار شود، می توانید به برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار هم فکر کنید.
 • اگر می خواهید که مراسم جداگانه باشد …
  نکته حائز اهمیتی که باید قبل از انتخاب محل برگزاری عروسی به آن توجه داشته باشید، این است که می خواهید نوع مراسم شما چگونه باشد؟ در باغ تالارها امکان برگزاری مراسم به صورت مختلط وجود دارد و همین موضوع ایجاب می کند که بانوان دارای حجاب باشند. اما در صورتی که می خواهید مهمانی و مراسم شما مختلط نباشد، بهتر است که مراسم خود را در تالار پذیرایی برگزار کنید.
 • در صورتی که مهمان های شما رسمی تر هستند.
  اگر مهمان های شما رسمی تر هستند، بهتر است که مراسم خود را در تالار عروسی برگزار کنید. برگزاری مراسم عروسی در تالار رسمی تر بوده و در عین حال می تواند مناسب مراسم های عروسی شلوغ و با تعداد مهمان های رسمی تر بالا باشد.
 • در صورتی که بودجه کمتری را برای برگزاری مراسم عروسی در نظر دارید.
  اگر می خواهید که هزینه کمتری برای برگزاری عروسی بپردازید، نیازی به برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار ندارید. معمولا هزینه های عروسی در تالار کمتر از برگزاری مراسم در باغ تالار می باشند و همین موضوع باعث می شود که عروس و دامادهایی که با بودجه کمی قصد برگزاری مراسم عروسی دارند، تالارهای پذیرایی را انتخاب کنند.

برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و موارد مهم آن

تا به اینجا در رابطه با مواردی که می توانند در پاسخ به سوال شما برای برگزاری عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار، موثر باشند؛ توضیح دادیم. اما شاید برخی از عروس و دامادها علاقه مند به برگزاری مراسم عروسی خودشان در باغ تالارها باشند. برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار دارای مزایا و معایبی است؛ اما به هر حال در صورتی که دارای شرایط زیر می باشید، می توانید باغ تالار را برای برگزاری مراسم عروسی خودتان انتخاب کنید.

 •  تعداد مهمان های زیاد
  اگر تعداد مهمان های بسیار زیادی دارید، بهتر است که مراسم عروسی خود را در باغ تالار بگیرید؛ چرا که با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز به رعایت فاصله گذاری، امکان برگزاری مراسم های عروسی در تالارهای پذیرایی با تعداد مهمان های بسیار زیاد وجود ندارد.
 • داشتن مهمان های دوستانه و صمیمی
  اگر بیشترین مهمان های شما دوستان و خانواده های صمیمی شما هستند و می خواهید که یک مراسم صمیمی و دوستان داشته باشید، توصیه می کنیم که مراسم خود را در باغ برگزار کنید. برگزاری مراسم عروسی در باغ یک احساس صمیمیت را به مهمان ها القا می کند و همین باعث می شود که هم به شما و هم به مهمان های شما بیشتر خوش بگذرد.
 • علاقه مند به برگزاری مراسم مختلط
  اگر از لحاظ حجاب و رعایت کردن آن مشکل دارید و دوست دارید که مراسم شما به صورت مختلط برگزار شود، می توانید مراسم خود را در باغ تالار بگیرید. به این موضوع توجه داشته باشید که برگزاری مراسم های مختلف در تالار عروسی جنوب تهران و یا هر تالار پذیرایی دیگر وجود نخواهد داشت. این در حالی است که در باغ ها، در رابطه با این موضوع زیاد سخت گیری نمی شود.
 • داشتن بودجه مناسب برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار
  معمولا هزینه برگزاری عروسی در باغ بیشتر از برگزاری مراسم عروسی در تالارهای پذیرایی است. اگر می توانید هزینه زیادی را برای برگزاری مراسم عروسی در باغ بپردازید و در عین حال دارای شرایط ذکر شده می باشید، چه بهتر که مراسم خود را به یاد ماندنی تر کنید و آن را در باغ مجلل برگزار کنید.
 • برگزاری مراسم عروسی در فصل بهار یا تابستان
  نکته حائز اهمیتی که می بایست در پاسخ به سوال عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار؟ توجه داشته باشید، فصلی است که قصد برگزاری مراسم در آن را دارید! اگر می خواهید که مراسم شما در فصل سرما برگزار شود، بهتر است که دور برگزاری مراسم در باغ را خط بکشید! اما اگر قصد برگزاری مراسم عروسی در بهار و تابستان را دارید، بهترین گزینه برای شما برگزاری مراسم در باغ است. البته برخی از باغ ها، دارای امکانات گرمایشی هستند و این امکان را به خانواده ها می دهند تا حتی بتوانند در فصل سرما نیز، مراسم های خود را در باغ تالار برگزار کنند.

مزایا و معایب برگزاری مراسم عروسی در تالار

اگر می خواهید بدانید که عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار، باید به این موضوع توجه داشته باشید که برگزاری مراسم عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و انتخاب محل برگزاری نیز به سادگی که فکر می کنید، نیست! اگر قصد برگزاری مراسم عروسی در تالار را دارید، ابتدا می بایست که به مزایا و معایب برگزاری مراسم عروسی در تالار توجه داشته باشید و سپس اقدام به رزرو تالار عروسی تهران در تالار از ما کنید.

مزایا برگزاری مراسم عروسی در تالار

برگزاری مراسم عروسی در تالار پذیرایی دارای مزایای بسیار زیادی است و بدیهی است که اگر علاقه مند به برگزاری این مراسم در تالار باشید، از این مزایا بهره مند خواهید شد.

 • کاهش هزینه های برگزاری مراسم عروسی
 • خدمت رسانی بهتر به علت سرپوشیده بودن تالار
 • ایجاد یک محیط گرم برای برگزاری مراسم در فصل سرما
 • پذیرایی مناسب تر و بهتر
 • جلوگیری از سرد شدن غذا در محیط های بیرون
 • برگزاری مراسم عروسی به صورت جداگانه (زنانه و مردانه جدا)
 • ایجاد مراسم عروسی رسمی تر برای مهمان ها
 • داشتن نظم بیشتر برای برگزاری مراسم عروسی
 • دسترسی راحت تر مهمان ها به تالارهای پذیرایی به علت داخل شهر بودن آن ها

معایب برگزاری مراسم عروسی در تالار

در کنار تمامی مزایایی که برای برگزاری مراسم عروسی در تالارهای عروسی وجود دارد، برگزاری مراسم در تالار دارای معایب خاصی نیز می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • دارای زمان برگزاری مراسم عروسی کوتاه
 • عدم امکان برگزاری مراسم عروسی مختلط
 • معمولا دارای مسیرهای پرترافیک و پر ازدحام
 • دارای ظرفیت محدود برای برگزاری مراسم
 • سرپوشیده بودن تالار پذیرایی باعث بالا رفتن امکان ابتلا به بیماری کرونا خواهد شد.

مزایا و معایب برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار

برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار مانند برگزاری مراسم عروسی در تالار عروسی دارای مزایای و معایبی است. اگر بدانید که مزایا و معایب برگزاری مراسم عروسی در تالار پذیرایی چگونه است راحت تر می توانید به سوال «عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار» پاسخ دهید.

مزایای برگزاری عروسی در باغ تالار

برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار دارای مزیت های متنوعی است که اطلاع از آن ها، می تواند به عروس و دامادها برای انتخاب محل برگزاری عروسی کمک کند.

 • امکان برگزاری مراسم عروسی با محیط صمیمی تر
 • امکان ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در شرایط کرونا
 • امکان برگزاری مراسم عروسی در یک مدت زمان طولانی
 • برگزاری مراسم عروسی به صورت مختلط
 • برگزاری مراسم عروسی در یک محیط مجلل و خاص تر
 • دارای مسیرهای کم ترافیک تر برای دسترسی راحت تر مهمان ها

معایب برگزاری عروسی در باغ تالار

برگزاری عروسی در باغ تالار در کنار مزیت های خاصی که دارد، دارای یک سری چالش ها و معایب خاصی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • دارای دسترسی سخت تر مهمان ها برای رسیدن به باغ تالار به علت خارج از شهر بودن
 • نداشتن نظم کافی و مناسب برای برگزاری عروسی
 • سرد شدن غذا در فضای سرد و باز
 • داشتن هزینه بیشتر نسبت به برگزاری مراسم در تالارهای عروسی

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم یک بررسی اجمالی در رابطه با اینکه برگزاری مراسم عروسی تو تالار پذیرایی بهتره یا باغ تالار داشته باشیم و در نهایت این اجازه را به شما بدهیم تا بتوانید انتخاب صحیحی برای محل برگزاری عروسی خودتان داشته باشید.

تالار از ما سعی کرده است که بهترین تالارهای پذیرایی در تهران را مانند تالار عروسی جنوب تهران، تالار عروسی شهریار، تالار عروسی احمد آباد مستوفی و … را به عروس و دامادها ارائه کند تا عروس و دامادها بتوانند با کمترین هزینه، یک عروسی مجلل و خاص و به یاد ماندنی داشته باشند.

برگزاری عروسی در تالارهای پذیرایی و برگزاری عروسی در باغ دارای مزیت ها و معایب خاص خودشان هستند و اینکه شما کدام روش را برای برگزاری عروسی انتخاب کنید، بستگی به شرایط مالی، شرایط عروسی، تعداد مهمان ها، فصل برگزاری مراسم عروسی و … دارد. در نهایت شما عزیزان می توانید با خواندن مطالب ذکر شده در این مقاله، بهترین انتخاب را برای برگزاری مراسم عروسی خودتان داشته باشید.

post

نظر

mood_bad
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه