15 ایده جالب برای عروسی

مراسم عروسی همیشه یک مراسم به یاد ماندنی برای عروس و دامادها است؛ اما برخی از مراسم های عروسی زیاد هم برای مهمان ها جذاب نیستند و همین موضوع باعث می شود که مهمان ها خیلی زود از مراسم خسته شوند. البته می توان با یک سری از ایده های جالب، مراسم عروسی را جذاب و دلنشین تر از قبل کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم 15 ایده جالب برای عروسی را ذکر کنیم تا عروس و دامادها بتوانند با ایده های خلاقانه، عروسی جذاب و مراسم خوبی را تجربه کنند.

15 ایده جالب برای عروسی؛ ایده هایی برای خاص تر شدن مراسم شما

هیچ عروس و دامادی را نمی توان پیدا کرد که از مراسم عروسی جذاب خوششان نیاید. همه دوست دارند که بهترین مراسم را برای خودشان بگیرند؛ اما به هر حال با توجه به افزایش هزینه ها برای برگزاری مراسم مجلل، بسیاری از عروس و دامادها نمی توانند از همه امکانات تالار عروسی و تالار پذیرایی استفاده کنند و همین موضوع شاید باعث یکنواخت شدن عروسی شود.
مراسم عروسی باید مراسمی باشد که هم در ذهن مهمان ها و هم در ذهن عروس و داماد به بهترین شکل به یادگار بماند. اگر دوست دارید که یک مراسم عروسی خاص داشته باشید، می توانید با 15 ایده جالب برای عروسی، عروسی خودتان را خاص و زیبا برگزار کنید. در ادامه 15 ایده جالب برای عروسی را ذکر می کنیم که با کمک این 15 ایده جالب برای عروسی که برخی هزینه بسیار کمی دارند، عروسی خود را جذاب تر کنید.

1- استفاده از کارت های دعوت خاص

اولین کاری که باید برای داشتن عروسی جذاب کنید، اهمیت دادن به کارت عروسی خودتان است. حتما نیازی نیست که یک کارت عروسی شلوغ و پر زرق برق داشته باشید. در حال حاضر، کارت های عروسی بسیار خاصی وجود دارند که می توانند مهمان ها را خوشحال کنند.
برخی از کارت های عروسی به شکل یک کتابچه هستند و شعرهای عاشقانه و خاصی دارند. می توانید از این کارت های عروسی برای دعوت کردن مهمان های خودتان استفاده کنید و در عین حال یک کتابچه خاص به مهمان های خودتان هدیه دهید.

2- برگزاری مراسم عروسی به صورت ساده

همیشه برای داشتن یک مراسم جذاب، نیازی به برگزاری مراسم عروسی به صورت شلوغ و خاص نیست! در میان 15 ایده جالب برای عروسی، باید به شما بگوییم که حتما قرار نیست مراسم عروسی شما شلوغ و پر زرق و برق باشد. امروزه گل آرایی های ساده و در عین حال زیبا، برگزاری مراسم به صورت ساده، اما شیک و … بسیار ارجحیت دارد به مراسم های بزرگ و شلوغ!
به همین خاطر، سعی کنید که مراسم عروسی خود را ساده تر از آن چیزی که همیشه در فیلم ها دیدید، برگزار کنید. گل آرایی های ساده استفاده کنید. ماشین خود را با گل های ساده تزیین کنید و یک لباس عروس ساده و خاص بپوشید.

3- ست کردن گل آرایی های ماشین عروس با گل آرایی های تالار

یکی از 15 ایده جالب برای عروسی این است که شما بتوانید گل آرایی های ماشین عروس خود را با گل آرایی های تالار ست کنید. این کار هیچ هزینه اضافی به شما تحمیل نمی کند؛ اما باعث می شود که مراسم خاصی داشته باشید. به طور مثال اگر از گل های رز سفید برای تزیین ماشین عروس استفاده کردید، می توانید برای گل آرایی های تالار پذیرایی و یا باغ تالار نیز از این نوع گل آرایی ها استفاده کنید.
نکته حائز اهمیتی که برای گل آرایی های ماشین عروس و گل آرایی تالار عروسی در تهران باید مد نظر داشته باشید این است که ست کردن گل آرایی های ماشین عروس با گل آرایی های تالار، بهتر است که ساده و با یک ترکیب رنگ ساده باشند. البته همیشه نیازی نیست که گل آرایی های شما دارای ترکیب رنگ سفید باشند! می توانید از رنگ های جذاب دیگر هم استفاده کنید. به طور مثال استفاده از گل های سرمه ای و سفید یا استفاده از گل های سفید و سبز زیبا برای تزیین ماشین عروس و گل آرایی تالار جنوب تهران بسیار خاص است.

4- گل آرایی بر روی میزهای مهمان ها

گل آرایی میزهای مهمان ها را فراموش نکنید، اگر بودجه کافی برای این کار دارید! اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید، از تالار پذیرایی و یا باغ تالار درخواست کنید که بر روی میز مهمان ها نیز گل آرایی انجام دهند. البته این کار را می تواند بر عهده تیمی بگذارید که گل آرایی های خودرو و تالار شما را انجام داده اند.
برای جذاب تر شدن دکوراسیون مراسم عروسی، می توانید گل آرایی های بر روی میز مهمان ها را با گل آرایی های میز عروس و داماد ست کنید. در این صورت دکوراسیون جذابی برای شما وجود خواهد داشت. یکی از 15 ایده جالب برای عروسی که می توانیم در این بخش به آن اشاره کنیم، این است که می توانید گل آرایی ها را به گونه ای انجام دهید تا مهمان ها بتوانند پس از اتمام عروسی آن ها را به همراه خودشان ببرند. مثلا برای هر مهمان، یک شاخه گل زیبا در کنار وسایل پذیرایی آن قرار دهید تا هر مهمان برای خود یک گل زیبا داشته باشد.

 

ایده عرسی تالار ازما

5- نوشتن یادگاری از طرف مهمان ها

شاید یکی از خاص ترین 15 ایده جالب برای عروسی، همین ایده باشد. اگر مهمان های خاصی دارید، می توانید از آن ها درخواست کنید که برای نوشتن یادگاری برای شما اقدام کنند. برای این کار می توانید، از چندین روش استفاده کنید.
به طور مثال اگر علاقه مند هستید که یک یک کتابچه یادگاری داشته باشید، می توانید یک کتابچه یادگاری برای خود درست کنید و به مهمان ها ارائه کنید. از مهمان ها بخواهید که یک یادگاری، نصیحت و هر چیزی که دوست دارند را در کتابچه بنویسند و به نفر بعدی بدهند. آنگاه می توانید یک کتابچه یادگاری خاص برای مراسم عروسی خودتان داشته باشید.
یک روش دیگری که برای نوشتن یادگاری وجود دارد، این است که شما یک پارچه سفید و چند خودکار تزیین شده با گل نزدیک در ورودی و یا خروجی تالار بگذارید. سعی کنید که با یک دکوراسیون جالب، از مهمان ها درخواست کنید که روی این پارچه سفید برای شما یادگاری بنویسند. بعد از آن می توانید این پارچه را بردارید و به همراه خود به یادگاری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کادو عروسی چی بدم

بیشتر بخوانید: عروسی با کمترین هزینه

6- سفارش دادن مینی کیک برای مهمان ها

حالا که شیوع ویروس کرونا در کشور ایران باعث شده است که پذیرایی مراسم های عروسی کمی سخت شود، شما می توانید از این موقعیت استفاده کنید و یکی از 15 ایده جالب برای عروسی را پیاده سازی نمایید!
یکی از بهترین روش ها برای پذیرایی مهمان ها، استفاده از مینی کیک های خاص و کاربردی است. برای این کار دو راه را در پیش رو دارید. اول اینکه می توانید یک کیک تقریبا کوچک برای مراسم عروسی سفارش دهید و در کنار آن، از کاپ کیک ها و یا مینی کیک های خاص استفاده کنید. سعی کنید که کیک عروسی شما و کاپ کیک ها خاص و در عین حال با هم ست باشند.
روش دوم این است که برای عروسی خودتان کیک سفارش ندهید و فقط کاپ کیک یا مینی کیک سفارش دهید. می توانید مینی کیک ها را در هنگام برگزاری مراسم عروسی به مهمان ها بدهید و یا می توانید مینی کیک ها را بعد از اتمام برگزاری عروسی به عنوان یک گیفت خاص به مهمان ها ارائه کنید. بهتر است که کاپ کیک ها دارای بسته بندی باشند تا مهمان ها راحت تر آن ها را به خانه ببرند.

7- دادن گیفت به مهمان ها

دادن گیفت به مهمان ها، جزء بهترین 15 ایده جالب برای عروسی به شمار می رود. همانطور که مهمان ها برای مراسم عروسی شما کادو تهیه می کنند، شما هم می توانید کادوی خاصی را به عنوان یادگاری به آن ها بدهید.
گیفت ها، همیشه چیزهای گران قیمت نیستند. می توانید با چندین رنگ مقوا و به صورت ساده، گیفت کارت های ساده درست کنید و روی آن ها از مهمان ها تشکر کنید که به مهمانی شما آمده اند. اگر بودجه بیشتری دارید، می توانید به مغازه هایی که گیفت های متنوع برای مراسم های عروسی آماده می کنند، سری بزنید.
تنوع گیفت های عروسی آنقدر زیاد است که شما می توانید با هر بودجه ای آن ها را خریداری و یا خودتان درست کنید. نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نیازی به دادن گیفت به تمامی مهمان ها به خصوص آقایان نیست! شما می توانید گیفت های خود را به تعداد محدود خریداری کنید و به هر خانواده یک گیفت بدهید.

8- داشتن یک آهنگ خاص برای رقص دو نفره عروس و داماد

اگر اهل رقص هستید و می خواهید یک محیط خاص برای رقص دو نفره داشته باشید! توصیه می کنیم که قبل از عروسی، یک آهنگ خاص برای رقص دو نفره خودتان در نظر بگیرید. می توانید قبل از برگزاری مراسم عروسی با داماد تمرین کنید و یک رقص دو نفره آرام داشته باشید.
برای برگزاری مراسم عروسی از تالار پذیرایی و یا ارکستر بخواهید که هر زمان که شما و آقا داماد دوست داشتید، آهنگ دو نفره تان را اجرا کند. سپس، می توانید یک رقص خاص و ملایم داشته باشید و از فیلمبردارها هم بخواهید که این رقص دو نفره را ضبط کنند تا برای همیشه برای شما به یادگار بماند.

تالار عروسی ازما

9- از داماد بخواهید، کمی بخواند!

یکی از 15 ایده جالب برای عروسی، خواندن آقا دامادها است. این روزها در بعضی از مراسم های عروسی لاکچری می بینیم که داماد میکروفن را برداشته و دارد برای عروس خانم می خواند. این موضوع یک ایده جالب برای خاص تر کردن عروسی است.
در صورتی که آقا داماد صدای خوب و خوشی دارد، می توانید از او بخواهید که در مراسم عروسی کمی برای شما بخواند. بهتر است که داماد یک آهنگ عاشقانه و ملایم برای عروس خانم بخواند و عروس خانم هم با آن رقص آرامی داشته باشد.

10- سخنرانی یکی از نزدیکان شما در عروسی

این ایده جالب، بیشتر برای عروسی هایی که صمیمی تر و جمع و جورتر هستند، عملی می شود. اگر عروسی شما دارای محیط دوستانه است، می توانید از یکی از دوستان خوش صدای خود بخواهید که در رابطه با شما کمی صحبت کند. حال اینکه دوست شما دقیقا چه چیزی بگوید، به شما بستگی دارد!
اگر هم مراسم شما خانوادگی است، می توانید از بزرگترها بخواهید که برای شما سخنرانی کنند و یک مراسم خاص و به یاد ماندنی برای شما اجرا کنند.

11- پخش کردن فیلم عروسی در مراسم عروسی

اگر تیم فیلمبرداری فعالی دارید و یا فیلمبرداری عروسی خود را در یک روز دیگر و به غیر از روز مراسم عروسی خود انجام دادید، می توانید فیلم عروسی خود را در تالار پذیرایی پخش کنید تا همه مهمان ها آن را ببینند. این کار باعث می شود که شما یک لحظه به یاد ماندنی در مراسم عروسی به یادگار داشته باشید.
پخش کردن فیلم عروسی و مشاهده عروس و داماد و مهمان ها، باعث جذاب تر شدن مهمانی خواهد شد. می توانید فیلم عروسی خود را با یک آهنگ خاص میکس کنید و با آن رقص آرامی داشته باشید.

12- استفاده از شمع در مسیر ورود عروس و داماد

یکی از خاص ترین 15 ایده جالب برای عروسی، استفاده از شمع های خاص در مسیر ورود عروس و داماد است. می توانید این کار را از یکی از نزدیکان و دوستان خود بخواهید تا قبل از ورود شما این شمع ها را روشن کند و از تالار پذیرایی نیز بخواهید که به هنگام ورود شما چراغ ها را خاموش کند.
ورود شما با چراغ های خاموش، در حالی که یک سری شمع های خاص در مسیر ورود شما وجود دارند؛ می تواند بسیار زیبا و خاص باشد. پس سعی کنید که با یک بودجه مناسب این کار را انجام دهید و عکس های زیبا به یاد ماندنی را برای ورود خودتان به تالار پذیرایی، به یادگار بگذارید.

تالار پذیرایی

13- استفاده از آتش بازی برای خاص تر شدن عروسی

اگر مراسم خودتان را در باغ تالارهای عروسی برگزار می کنید، دستتان برای استفاده از آتش بازی بازتر است و می توانید در بازه های زمانی مختلف، اقدام به استفاده از آتش بازی کنید. برای این کار می توانید از مراسم آتش بازی به محض ورود خودتان به مراسم عروسی استفاده کنید. در واقع، یک مسیر خاص ایجاد کنید که وقتی شما به تالار وارد می شوید، آتش بازی انجام شود.
و یا می توانید آتش بازی را بعد از اتمام عروسی و پس از رفتن مهمان ها به بیرون انجام دهید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ گاه از آتش بازی های خطرناک استفاده نکنید و در صورتی که می توانید یک محیط ایمن برای مهمان ها ایجاد کنید، می توانید از آتش بازی استفاده کنید.

14- ورود عروس به همراه پدر عروس!

همیشه که نباید عروس خانم با آقا داماد وارد شود! می توانید برای خاص تر کردن مراسم خودتان یک کار جدید ارائه کنید. از داماد بخواهید که در مراسم عروسی بماند و سپس با پدر خودتان به مراسم وارد شوید.
دست پدرتان را بگیرید و به همراه او دوش به دوش به مراسم عروسی وارد شوید و به نزد داماد بروید. بسیاری از مراسم های عروسی خارجی، این آیین را اجرا می کنند؛ اما در حال حاضر در مراسم های عروسی ایرانی بسیار کم این موضوع دیده می شود. این در حالی است که این کار جزء جالب ترین 15 ایده جالب برای عروسی است.

15- ورود عروس و داماد با یک آهنگ خاص

اگر از ایده قبلی خوشتان نیامد و یا به هر حال شرایط لازم برای ورود عروس با پدر عروس وجود ندارد، می توانید یک ورود خاص به مراسم عروسی داشته باشید. اگر مراسم شما دارای ارکستر می باشد، از ارکستر بخواهید که به محض ورود شما به مراسم عروسی و یا حتی کمی قبل از ورود شما به مراسم عروسی، یک آهنگ خاص و عاشقانه را اجرا کند.
نیازی به اجرا کردن آهنگ شاد و تند نیست. اتفاقا بهتر است که میان آهنگ هایی که برای ورود شما نواخته می شوند و آهنگ های دیگر تفاوت زیادی وجود داشته باشد. پس از اجرای آهنگ، می توانید با داماد به تالار عروسی در جنوب تهران و هر تالار عروسی دیگری که از تالار از ما رزرو می کنید، وارد شوید. داشتن یک آهنگ خاص برای ورود به تالار، دو مزیت دارد. یکی از مزیت ها این است که مهمان ها متوجه می شوند، شما قرار است به تالار وارد شوید و دومین مزیت این است که لحظه ورود شما به تالار، بسیار خاص خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم که 15 ایده جالب برای عروسی را برای شما ذکر کنیم تا بتوانید در تالارهای پذیرایی و یا باغ تالارها، این ایده های جالب را پیاده سازی کنید. اگر دوست دارید که یک فضای خاص برای مراسم عروسی خود ایجاد کنید، می توانید از هر یک از این 15 ایده جالب برای عروسی استفاده کنید.
همانطور که خودتان متوجه شدید، این 15 ایده جالب برای عروسی، خیلی هم هزینه بر نیستند و شما می توانید حتی با همان هزینه قبلی و یا فقط با مقدار کمی هزینه کردن، مراسم عروسی خود را خاص تر و جذاب تر برگزار کنید و اجازه دهید که به مهمان ها در این مراسم عروسی خوش بگذرد.

post

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه